Scores & Fixtures
< Aug 23 | Aug 24 | Aug 25 >
Refresh

English Premier League
7:30 AM ET - Norwich City vs Chelsea
10:00 AM ET - Brighton & Hove Albion vs Southampton
10:00 AM ET - Manchester United vs Crystal Palace
10:00 AM ET - Sheffield United vs Leicester City
10:00 AM ET - Watford vs West Ham United
12:30 PM ET - Liverpool vs Arsenal

Spanish Primera División
11:00 AM ET - Osasuna vs Eibar
1:00 PM ET - Real Madrid vs Real Valladolid
3:00 PM ET - Celta Vigo vs Valencia
3:00 PM ET - Getafe vs Athletic Bilbao

German Bundesliga
9:30 AM ET - FC Augsburg vs FC Union Berlin
9:30 AM ET - Fortuna Düsseldorf vs Bayer Leverkusen
9:30 AM ET - Mainz vs Borussia Monchengladbach
9:30 AM ET - SC Paderborn 07 vs SC Freiburg
9:30 AM ET - TSG Hoffenheim vs Werder Bremen
12:30 PM ET - Schalke 04 vs Bayern Munich

Italian Serie A
12:00 PM ET - Parma vs Juventus
2:45 PM ET - Fiorentina vs Napoli

French Ligue 1
2:00 PM ET - Angers vs Metz
2:00 PM ET - Brest vs Stade de Reims
2:00 PM ET - Dijon FCO vs Bordeaux
2:00 PM ET - SC Amiens vs Nantes

English League Championship
7:30 AM ET - Derby County vs West Bromwich Albion
10:00 AM ET - Barnsley vs Luton Town
10:00 AM ET - Blackburn Rovers vs Cardiff City
10:00 AM ET - Charlton Athletic vs Brentford
10:00 AM ET - Fulham vs Nottingham Forest
10:00 AM ET - Huddersfield Town vs Reading
10:00 AM ET - Hull City vs Bristol City
10:00 AM ET - Middlesbrough vs Millwall
10:00 AM ET - Preston North End vs Sheffield Wednesday
10:00 AM ET - Queens Park Rangers vs Wigan Athletic
10:00 AM ET - Stoke City vs Leeds United

English League One
7:30 AM ET - Doncaster Rovers vs Lincoln City
Postponed - Portsmouth P-P Rotherham United
10:00 AM ET - Bolton Wanderers vs Ipswich Town
10:00 AM ET - Bristol Rovers vs Oxford United
10:00 AM ET - Coventry City vs Gillingham
10:00 AM ET - Fleetwood Town vs Accrington Stanley
10:00 AM ET - Milton Keynes Dons vs Peterborough United
10:00 AM ET - Rochdale vs Blackpool
10:00 AM ET - Shrewsbury Town vs Burton Albion
10:00 AM ET - Sunderland vs AFC Wimbledon
Postponed - Tranmere Rovers P-P Bury
10:00 AM ET - Wycombe Wanderers vs Southend United

English League Two
10:00 AM ET - Bradford City vs Forest Green Rovers
10:00 AM ET - Cambridge United vs Oldham Athletic
10:00 AM ET - Carlisle United vs Salford City
10:00 AM ET - Cheltenham Town vs Swindon Town
10:00 AM ET - Colchester United vs Northampton Town
10:00 AM ET - Grimsby Town vs Port Vale
10:00 AM ET - Leyton Orient vs Crawley Town
10:00 AM ET - Macclesfield Town vs Scunthorpe United
10:00 AM ET - Mansfield Town vs Stevenage
10:00 AM ET - Morecambe vs Exeter City
10:00 AM ET - Newport County vs Crewe Alexandra
10:00 AM ET - Plymouth Argyle vs Walsall

English National League
10:00 AM ET - Bromley vs Boreham Wood
10:00 AM ET - Chesterfield vs Barrow
10:00 AM ET - Chorley vs Hartlepool United
10:00 AM ET - Eastleigh vs Dagenham & Redbridge
10:00 AM ET - Ebbsfleet United vs Notts County
10:00 AM ET - FC Halifax Town vs AFC Fylde
10:00 AM ET - Harrogate Town vs Stockport County
10:00 AM ET - Sutton United vs Dover
10:00 AM ET - Woking vs Solihull Moors
10:00 AM ET - Wrexham vs Barnet
10:00 AM ET - Yeovil Town vs Maidenhead Utd
12:20 PM ET - Torquay United vs Aldershot Town

Scottish Premiership
10:00 AM ET - Hamilton Academical vs Motherwell
10:00 AM ET - Hibernian vs St Johnstone
10:00 AM ET - Kilmarnock vs Aberdeen
10:00 AM ET - Ross County vs Livingston

Scottish Championship
10:00 AM ET - Alloa Athletic vs Arbroath
10:00 AM ET - Ayr United vs Queen of the South
10:00 AM ET - Dundee vs Inverness Caledonian Thistle
10:00 AM ET - Dunfermline Athletic vs Dundee United

Scottish League One
10:00 AM ET - Clyde vs Falkirk
10:00 AM ET - Dumbarton vs Stranraer
10:00 AM ET - East Fife vs Airdrieonians
10:00 AM ET - Peterhead vs Forfar Athletic
10:00 AM ET - Raith Rovers vs Montrose

Scottish League Two
10:00 AM ET - Albion Rovers vs Brechin City
10:00 AM ET - Cowdenbeath vs Annan Athletic
10:00 AM ET - Queen's Park vs Elgin City
10:00 AM ET - Stenhousemuir vs Edinburgh City
10:00 AM ET - Stirling Albion vs Cove Rangers

Spanish Segunda División
12:00 PM ET - Racing Santander vs Almeria
12:00 PM ET - Real Oviedo vs Lugo
1:00 PM ET - Mirandes vs Cádiz
2:00 PM ET - AD Alcorcon vs Elche
3:00 PM ET - Málaga vs Las Palmas

Italian Serie B
12:00 PM ET - Crotone vs Cosenza
12:00 PM ET - Salernitana vs US Pescara
3:00 PM ET - Ascoli vs Trapani
3:00 PM ET - Cittadella vs Spezia
3:00 PM ET - Venezia FC vs Cremonese
3:00 PM ET - Virtus Entella vs Livorno

German 2. Bundesliga
7:00 AM ET - Hannover 96 vs SpVgg Greuther Furth
7:00 AM ET - SSV Jahn Regensburg vs Arminia Bielefeld
7:00 AM ET - VfL Bochum vs SV Wehen Wiesbaden

French Ligue 2
9:00 AM ET - Troyes vs Lens

Dutch Eredivisie
12:30 PM ET - Willem II Tilburg vs FC Emmen VV
1:45 PM ET - SC Heracles Almelo vs Vitesse Arnhem
2:45 PM ET - Heerenveen vs FC Twente

Portuguese Liga
2:00 PM ET - Benfica vs FC Porto
4:30 PM ET - Boavista vs Paços de Ferreira

Russian Premier League
7:00 AM ET - FC Tambov vs Dinamo Moscow
9:30 AM ET - FC Ufa vs Zenit St Petersburg
12:00 PM ET - Krasnodar vs Lokomotiv Moscow

Turkish Super Lig
12:15 PM ET - Ankaragucu vs Kayserispor
2:45 PM ET - Alanyaspor K vs Kasimpasa
2:45 PM ET - Istanbul Basaksehir vs Fenerbahce

Greek Super League
12:00 PM ET - Lamia vs Panathinaikos
2:00 PM ET - Aris vs OFI Crete
2:30 PM ET - Olympiakos vs Asteras Tripoli

Belgian First Division A
Postponed - Royal Charleroi SC P-P Club Brugge
2:00 PM ET - Cercle Brugge KSV vs Waasland-Beveren
2:00 PM ET - Sint-Truidense vs Zulte-Waregem
2:30 PM ET - KV Oostende vs KV Mechelen

Austrian Bundesliga
11:00 AM ET - Rapid Vienna vs LASK Linz
11:00 AM ET - RZ Pellets WAC vs SC Rheindorf Altach
11:00 AM ET - SV Mattersburg vs St. Pölten

Swedish Allsvenskanliga
10:00 AM ET - Sirius vs Orebro SK

Norwegian Eliteserien
12:00 PM ET - Rosenborg vs Stabaek

Swiss Super League
1:00 PM ET - Neuchatel Xamax vs FC Basel
1:00 PM ET - Young Boys vs FC Zürich

Northern Irish Premiership
10:00 AM ET - Ballymena vs Glentoran
10:00 AM ET - Carrick vs Cliftonville
10:00 AM ET - Coleraine vs Institute
10:00 AM ET - Crusaders vs Larne
10:00 AM ET - Dungannon Swifts vs Glenavon
Postponed - Linfield P-P Warrenpoint Town

Major League Soccer
7:00 PM ET - New York City FC vs New York Red Bulls
7:30 PM ET - New England Revolution vs Chicago Fire
7:30 PM ET - Philadelphia Union vs DC United
7:30 PM ET - Toronto FC vs Montreal Impact
10:00 PM ET - Real Salt Lake vs Colorado Rapids
10:00 PM ET - San Jose Earthquakes vs Vancouver Whitecaps

Mexican Liga BBVA Bancomer
6:00 PM ET - Querétaro vs León
8:00 PM ET - Cruz Azul vs Puebla
8:00 PM ET - Pachuca vs Atlas
10:05 PM ET - U.A.N.L vs América

Argentine Superliga
12:15 PM ET - Gimnasia La Plata vs Defensa y Justicia
2:30 PM ET - Vélez Sarsfield vs Newell's Old Boys
4:45 PM ET - Rosario Central vs Patronato
7:00 PM ET - Independiente vs Colón (Santa Fe)

Argentine Nacional B
12:05 PM ET - Temperley vs Nueva Chicago
2:30 PM ET - Atlanta vs Mitre (Santiago del Estero)
2:30 PM ET - Barracas Central vs Alvarado Mar del Plata
2:30 PM ET - Deportivo Morón vs Guillermo Brown
4:00 PM ET - San Martín (San Juan) vs Estudiantes (Buenos Aires)
4:40 PM ET - Gimnasia y Esgrima (Jujuy) vs Chacarita Juniors
7:05 PM ET - Independiente Rivadavia vs Ferro Carril Oeste

Argentine Primera B
2:30 PM ET - Colegiales vs Comunicaciones
2:30 PM ET - Flandria vs Defensores Unidos
2:30 PM ET - Sacachispas vs Almirante Brown

Mexican Ascenso MX
6:00 PM ET - Oaxaca vs Cafetaleros de Chiapas
10:00 PM ET - Dorados de Sinaloa vs Venados FC

Brazilian Serie A
10:00 AM ET - Atlético-MG vs Bahia
4:00 PM ET - Grêmio vs Athletico-PR

Brazilian Serie B
10:00 AM ET - Paraná vs Criciúma
3:30 PM ET - Londrina vs São Bento
3:30 PM ET - Oeste vs Vila Nova-GO
3:30 PM ET - Vitória vs Operario PR
6:00 PM ET - Figueirense vs CRB
6:00 PM ET - Ponte Preta vs Sport

Chilean Primera Division
12:30 PM ET - Cobresal vs Unión La Calera
3:30 PM ET - Palestino vs Colo Colo
6:00 PM ET - Everton CD vs Coquimbo Unido
8:30 PM ET - Curicó Unido vs Audax Italiano

Uruguayan Primera Division
2:00 PM ET - Boston River vs Progreso
2:00 PM ET - River Plate vs Peñarol
2:00 PM ET - Plaza Colonia vs Cerro Largo
2:00 PM ET - Racing (Montevideo) vs Wanderers

Colombian Primera A
4:15 PM ET - Deportivo Pasto vs Unión Magdalena
6:00 PM ET - Atlético Junior vs Once Caldas
6:30 PM ET - Cúcuta Deportivo vs La Equidad
8:45 PM ET - Millonarios vs Deportivo Cali

Colombian Primera B
4:00 PM ET - Atlético FC vs Orsomarso SC

Peruvian Primera Profesional
4:15 PM ET - Deportivo Binacional vs Ayacucho FC
6:45 PM ET - Sport Huancayo vs Deportivo Municipal
9:00 PM ET - Alianza Lima vs Academia Cantolao

Paraguayan Primera Division
4:00 PM ET - Sol de América vs Deportivo Capiatá
6:30 PM ET - Guaraní vs Sportivo San Lorenzo

Ecuadoran Primera A
4:00 PM ET - Delfín vs Deportivo Cuenca
6:15 PM ET - Tecnico Universitario vs Liga de Quito
8:30 PM ET - Barcelona SC vs América de Quito

Venezuelan Primera Profesional
11:00 AM ET - Metropolitanos FC vs Zulia
4:00 PM ET - LALA FC vs Portuguesa

Bolivian Liga Profesional
3:00 PM ET - Sport Boys Warnes vs Royal Pari
5:15 PM ET - San José vs Real Potosí
7:30 PM ET - Guabirá vs Destroyers

Japanese J1 League
5:00 AM ET - Nagoya Grampus vs Yokohama F. Marinos
6:00 AM ET - Jubilo Iwata vs Cerezo Osaka
6:00 AM ET - Kawasaki Frontale vs Shimizu S-Pulse
6:00 AM ET - Sanfrecce Hiroshima vs Oita Trinita
6:00 AM ET - Vegalta Sendai vs Shonan Bellmare

Indonesian Super League
4:30 AM ET - Persebaya Surabaya vs Persija
7:00 AM ET - Madura United vs PSIS Semarang
7:30 AM ET - Pusamania Borneo vs Semen Padang
9:30 AM ET - Bali United vs Arema Indonesia

South African Premiership
9:00 AM ET - Black Leopards vs Highlands Park
9:00 AM ET - Golden Arrows vs Chippa United
12:00 PM ET - Kaizer Chiefs vs SuperSport United

South African First Division
9:00 AM ET - Free State Stars vs Pretoria Univ
9:00 AM ET - TS Sporting vs Richards Bay
Postponed - Uthongathi P-P Tshakhuma Tsha Madzivhandila

Costa Rican Primera Division
9:00 PM ET - Alajuelense vs Santos

Salvadoran Primera Division
Postponed - Santa Tecla P-P Aguila
5:30 PM ET - Jocoro FC vs CS Independiente
8:30 PM ET - Chalatenango vs Metapan

Guatemalan Liga Nacional
1:00 PM ET - Siquinalá vs Comunicaciones
5:00 PM ET - Municipal vs Deportivo Mixco
10:00 PM ET - Xelaju vs Sanarate

Honduran Primera Division
5:00 PM ET - Marathon vs Real Espana
5:30 PM ET - C.D Real de Minas vs Platense
6:00 PM ET - CD Motagua vs Vida
MORE
Primera División Home
Primera División News
Primera División Tables
Primera División Teams
Back to Top
ESPNFC Home
ESPN Mobile Web Home
En Español
Change Timezone
Help & Feedback
Terms of Use