Scores & Fixtures
< Feb 24 | Feb 25 | Feb 26 >
Refresh

English Premier League
Half - Chelsea 1-1 Swansea City
Half - Crystal Palace 1-0 Middlesbrough
Half - Everton 1-0 Sunderland
Half - Hull City 0-0 Burnley
Half - West Bromwich Albion 2-1 AFC Bournemouth
Postponed - Southampton P-P Arsenal
12:30 PM ET - Watford vs West Ham United

Spanish Primera División
Final - Alavés 2-1 Valencia
43' - Real Betis 1-0 Sevilla FC
12:30 PM ET - Leganes vs Deportivo La Coruña
2:45 PM ET - Eibar vs Málaga

German Bundesliga
73' - Bayer Leverkusen 0-2 Mainz
74' - Bayern Munich 7-0 Hamburg SV
74' - RB Leipzig 3-1 FC Cologne
73' - SC Freiburg 0-3 Borussia Dortmund
73' - SV Darmstadt 98 1-1 FC Augsburg
12:30 PM ET - Hertha Berlin vs Eintracht Frankfurt

Italian Serie A
12:00 PM ET - Napoli vs Atalanta
2:45 PM ET - Juventus vs Empoli

French Ligue 1
1' - Guingamp 0-0 AS Monaco
2:00 PM ET - Angers vs Bastia
2:00 PM ET - AS Nancy Lorraine vs Toulouse
2:00 PM ET - Lille vs Bordeaux
2:00 PM ET - Stade Rennes vs Lorient

English League Championship
Final - Leeds United 1-0 Sheffield Wednesday
Half - Aston Villa 1-0 Derby County
Half - Barnsley 0-1 Huddersfield Town
Half - Brentford 1-0 Rotherham United
Half - Cardiff City 1-1 Fulham
Half - Newcastle United 0-2 Bristol City
Half - Preston North End 1-1 Queens Park Rangers
Half - Wigan Athletic 0-0 Nottingham Forest
12:30 PM ET - Brighton & Hove Albion vs Reading

English League One
Half - AFC Wimbledon 0-0 Walsall
Half - Bristol Rovers 1-0 Scunthorpe United
Half - Charlton Athletic 0-1 Bury
Half - Chesterfield 0-2 Oxford United
Half - Coventry City 0-2 Swindon Town
Half - Fleetwood Town 1-0 Northampton Town
Half - Gillingham 2-0 Southend United
Half - Milton Keynes Dons 2-0 Shrewsbury Town
Half - Oldham Athletic 0-0 Millwall
Half - Peterborough United 2-1 Rochdale
Half - Port Vale 0-1 Bradford City
Half - Sheffield United 1-0 Bolton Wanderers

English League Two
Half - Barnet 0-0 Cambridge United
Half - Carlisle United 0-0 Portsmouth
Half - Colchester United 0-0 Hartlepool United
Half - Crewe Alexandra 0-2 Stevenage
Half - Doncaster Rovers 1-1 Accrington Stanley
Half - Exeter City 1-2 Blackpool
Half - Leyton Orient 0-1 Cheltenham Town
Half - Luton Town 1-1 Plymouth Argyle
Half - Mansfield Town 1-1 Newport County
Half - Morecambe 1-0 Grimsby Town
2nd - Notts County 0-0 Yeovil Town
Half - Wycombe Wanderers 1-1 Crawley Town

English National League
Half - Aldershot Town 2-0 Bromley
Half - Braintree Town 0-0 Maidstone United
Half - Dover 1-0 Eastleigh
Half - Forest Green Rovers 1-1 Woking
Half - Guiseley 1-0 North Ferriby United
Postponed - Lincoln City P-P Dagenham & Redbridge
Half - Solihull Moors 0-1 Wrexham
Postponed - Southport P-P Macclesfield Town
Half - Torquay United 1-1 Sutton United
Half - Southport 0-0 Chester FC

Scottish Premiership
Half - Aberdeen 0-0 Ross County
Half - Celtic 1-0 Hamilton Academical
Half - Motherwell 1-5 Dundee
Half - Partick Thistle 1-0 Heart of Midlothian
Half - St Johnstone 0-1 Kilmarnock

Scottish Championship
Half - Ayr United 0-0 St Mirren
Half - Dundee United 0-1 Greenock Morton
Half - Falkirk 1-1 Dumbarton
Half - Queen of the South 2-0 Raith Rovers
12:15 PM ET - Hibernian vs Dunfermline Athletic

Scottish League One
Postponed - Albion Rovers P-P Queen's Park
Half - Alloa Athletic 2-1 Airdrieonians
Postponed - Livingston P-P Stenhousemuir
2nd - Peterhead 0-0 East Fife
Half - Stranraer 1-0 Brechin City

Scottish League Two
Half - Annan Athletic 0-0 Clyde
Half - Arbroath 2-0 Cowdenbeath
Half - Berwick Rangers 0-1 Elgin City
Half - Forfar Athletic 0-0 Montrose
2nd - Stirling Albion 1-0 Edinburgh City

Spanish Segunda División
Half - Cordoba 0-0 AD Alcorcon
12:00 PM ET - Elche vs Huesca
12:00 PM ET - Mallorca vs Tenerife
12:00 PM ET - Mirandes vs Girona
2:00 PM ET - Getafe vs Rayo Vallecano

Italian Serie B
Final - Ascoli 2-4 Pisa
Final - Cesena 1-2 Pro Vercelli
Final - Frosinone 1-0 Hellas Verona
Final - Novara 2-1 Spezia
Final - Spal 2-0 Perugia
Final - Ternana 0-1 Latina
Final - Trapani 1-0 Salernitana
Final - US Avellino 3-1 Vicenza
Final - Virtus Entella 2-0 Carpi

German 2. Bundesliga
Final - Fortuna Düsseldorf 0-0 Heidenheimer SB
Final - Hannover 96 2-2 Arminia Bielefeld

French Ligue 2
Final - Lens 2-0 Valenciennes

Dutch Eredivisie
12:30 PM ET - FC Groningen vs FC Utrecht
1:45 PM ET - Excelsior vs Willem II Tilburg
1:45 PM ET - NEC Nijmegen vs Sparta Rotterdam
2:45 PM ET - Heerenveen vs Roda JC Kerkrade

Portuguese Liga
1' - Tondela 0-0 Maritimo
1:15 PM ET - Estoril vs Sporting CP
3:30 PM ET - Rio Ave vs Paços de Ferreira

Turkish Super Lig
Final - Alanyaspor K 4-1 Adanaspor
Final - Akhisar Belediyespor 3-0 Antalyaspor
0' - Konyaspor 0-0 Trabzonspor

Greek Super League
Final - Platanias 3-0 Asteras Tripoli
1st - Kerkyra 0-0 Panetolikos
12:30 PM ET - FC Xanthi vs Panathinaikos

Belgian Jupiler League
12:00 PM ET - Royal Charleroi SC vs St. Truiden
2:00 PM ET - KSC Lokeren vs Eupen
2:00 PM ET - KV Kortrijk vs Waasland-Beveren
2:30 PM ET - KVC Westerlo vs KV Oostende

Austrian Bundesliga
Half - RZ Pellets WAC 1-0 Rapid Vienna
12:30 PM ET - Austria Vienna vs SC Rheindorf Altach
12:30 PM ET - FC Admira Wacker Modling vs SV Josko Ried
12:30 PM ET - FC Salzburg vs SV Mattersburg

Danish SAS-Ligaen
Half - AC Horsens 1-0 Odense Boldklub

Swiss Super League
11:45 AM ET - FC Thun vs FC Vaduz
2:00 PM ET - Grasshoppers vs Young Boys

Northern Irish Premiership
10:00 AM ET - Ballinamallard Utd vs Ballymena
10:00 AM ET - Carrick vs Glenavon
10:00 AM ET - Cliftonville vs Coleraine
10:00 AM ET - Dungannon Swifts vs Ards
10:00 AM ET - Glentoran vs Linfield
12:30 PM ET - Portadown vs Crusaders

Mexican Liga MX
6:00 PM ET - Querétaro vs Pumas UNAM
8:00 PM ET - Atlas vs León
8:00 PM ET - U.A.N.L vs Morelia
8:06 PM ET - Pachuca vs Veracruz
10:00 PM ET - América vs Cruz Azul

Nacional B de Argentina
Postponed - Argentinos Juniors P-P Sp. Estudiantes (San Luis)
Postponed - Boca Unidos P-P Almagro
Postponed - Chacarita Juniors P-P San Martin de Tucuman
Postponed - Flandria P-P Guillermo Brown
Postponed - Gimnasia y Esgrima de Jujuy P-P Villa Dálmine
Postponed - Independiente Rivadavia P-P Ferro Carril Oeste
Postponed - Instituto de Córdoba P-P Crucero del Norte
Postponed - Juventud Unida (G) P-P Brown de Adrogué
Postponed - Los Andes P-P At. Paraná
Postponed - Nueva Chicago P-P Douglas Haig
Postponed - Santamarina P-P All Boys

Primera División B de Argentina
Postponed - Acassuso P-P Deportivo Morón
Postponed - Almirante Brown P-P Platense
Postponed - Atlanta P-P Deportivo Español
Postponed - Colegiales P-P Talleres de Remedios de Escalada
Postponed - Comunicaciones (Mercedes) P-P Excursionistas
Postponed - Defensores de Belgrano P-P Fénix
Postponed - Deportivo Riestra P-P Barracas Central
Postponed - Estudiantes de Caseros P-P San Carlos
Postponed - Tristán Suárez P-P UAI Urquiza

Primera División C de Argentina
Postponed - Argentino Quilmes P-P Justo José Urquiza
Postponed - Cañuelas P-P Deportivo Armenio
Postponed - Central Córdoba de Rosario P-P Luján
Postponed - Club Sportivo Italiano P-P Deportivo Laferrere
Postponed - Defensores Unidos P-P Sacachispas
Postponed - El Porvenir P-P Dock Sud
Postponed - Merlo P-P Defensores Cambaceres
Postponed - Midland P-P Argentino Merlo
Postponed - San Martín Burzaco P-P Barracas Bolívar
Postponed - San Miguel P-P Berazategui

Primera División D de Argentina
Postponed - Atlas P-P Leandro Nicéforo Alem
Postponed - Central Ballester P-P Argentino Rosario
Postponed - Deportivo Muñiz P-P Lugano
Postponed - Deportivo Paraguayo P-P Yupanqui
Postponed - Juventud Unida San Miguel P-P Ituzaingó
Postponed - Liniers P-P Claypole
Postponed - Puerto Nuevo P-P Centro Español
Postponed - Victoriano Arenas P-P General La Madrid

Ascenso MX
6:00 PM ET - Zacatepec vs Tampico Madero
8:00 PM ET - Celaya vs Cafetaleros de Tapachula
8:00 PM ET - Loros Universidad vs Coras Tepic
10:00 PM ET - Dorados de Sinaloa vs Mineros de Zacatecas

Copa Do Brazil
2:30 PM ET - Paraná Clube vs Bahia

Brazilian Campeonato Carioca
2:30 PM ET - Fluminense FC vs Madureira
3:00 PM ET - Flamengo vs CR Vasco da Gama

Brazilian Campeonato Paulista
Final - Santo André 0-2 Linense
2:30 PM ET - Palmeiras vs Ferroviária
3:00 PM ET - Audax São Paulo vs Ituano
3:00 PM ET - Santos FC vs Botafogo (RP)
3:00 PM ET - Sao Bento vs RB Brasil
5:30 PM ET - AA Ponte Preta vs Sao Bernardo
5:30 PM ET - Mirassol vs Corinthians
5:30 PM ET - Novorizontino vs São Paulo

Brazilian Campeonato Gaucho
2:30 PM ET - Cruzeiro RS vs Gremio
3:00 PM ET - Juventude vs Passo Fundo
3:00 PM ET - Ypiranga AP vs Veranópolis
5:30 PM ET - Internacional vs Brasil de Pelotas

Primera División de Chile
Half - Antofagasta 1-1 Palestino
4:00 PM ET - Universidad de Chile vs Everton CD
6:30 PM ET - Audax Italiano vs Huachipato

Primera División de Uruguay
2:30 PM ET - Boston River vs Racing (U)
3:00 PM ET - Sud América vs Cerro
3:00 PM ET - Wanderers vs Peñarol

Liga Águila
3:15 PM ET - Patriotas F.C. vs Deportivo Cali
7:45 PM ET - La Equidad vs Atlético Nacional

Primera B Colombia
2:00 PM ET - Atlético FC vs Real Santander
3:30 PM ET - Leones FC vs Real Cartagena
5:30 PM ET - Deportivo Pereira vs Orsomarso SC

Primera Profesional de Perú
12:30 PM ET - Ayacucho FC vs Unión Comercio
3:30 PM ET - Deportivo Municipal Lima vs Comerciantes Unidos
5:45 PM ET - Sport Rosario vs Sporting Cristal

Primera División de Paraguay
4:00 PM ET - Cerro Porteño vs Sol de América
6:10 PM ET - Nacional vs Trinidense

Primera A de Ecuador
12:00 PM ET - U. Católica vs Delfin
4:00 PM ET - Macara vs Club Deportivo Cuenca

Primera División de Venezuela
2:00 PM ET - Deportivo JBL Zulia vs Zulia
3:00 PM ET - Dep. Metropolitano vs Caracas F.C.
3:00 PM ET - Monagas SC vs Mineros

Malaysian Super League
Final - PKNS 2-3 Sarawak
Final - Johor Darul Ta'zim 3-0 T-Team
Final - Kedah 3-1 Penang
Final - Kelantan 0-2 Selangor
Final - KL Felda United 2-2 Perak
Final - Melaka 1-3 Pahang

Australian A-League
Final - Melbourne Victory 2-1 Adelaide United
Final - Perth Glory 2-0 Western Sydney Wanderers
2/26 1:00 AM ET - Newcastle Jets vs Central Coast Mariners

South African Premiership
Final - Bloem Celtic 0-3 Platinum Stars
Final - Orlando Pirates 1-1 Polokwane City FC
11:00 AM ET - Mamelodi Sundowns vs Bidvest Wits
1:15 PM ET - Ajax Cape Town vs Kaizer Chiefs
1:15 PM ET - Highlands Park FC vs SuperSport United

Primera División de Costa Rica
8:00 PM ET - Carmelita vs Universidad De Costa Rica
9:00 PM ET - Saprissa vs San Carlos

Primera División de El Salvador
4:00 PM ET - Pasaquina FC vs CD Sonsonate
7:30 PM ET - Chalatenango vs CD Dragon
7:30 PM ET - Luis Angel Firpo vs Universidad de El Salvador

Primera División de Honduras
4:30 PM ET - Vida vs Marathon
8:00 PM ET - Real Espana vs C.D.Real Sociedad

Nigeria Professional League
10:00 AM ET - Akwa United vs Abia Warriors
10:15 AM ET - Shooting Stars SC vs Remo Stars
MORE
Nigeria Professional Home
Nigeria Professional Tables
Nigeria Professional Teams
Back to Top
ESPNFC Home
ESPN Mobile Web Home
En Español
Change Timezone
Help & Feedback
Terms of Use